Czym się zajmuje protetyka?

Bez wątpienia wielokrotnie słyszałeś określenie protetyka. Tylko, że czy zdajesz sobie sprawę co to właściwie znaczy i czym ów dział stomatologii się trudni? A gdy nie, dobrze ci to wyjaśnimy. Owszem protetyka ma na celu przywrócenie osobom utraconych zębów, poprzez stworzenie ich wiernej kopii, tj. implantów. Wszak protezy zęba wymagają wyjątkowo dokładnego wykonania, na podstawie zdobytych wcześniej odcisków.

Rzecz jasna każda proteza zębów jest inna i nie można jednej tej samej użyć w różnych przypadkach. Znaczy to, że pracownia protetyczna ma z reguły ręce pełne pracy, dotyczącej wykonania implantów i protez poszczególnych zębów, jak też pełnych łuków.

Trzeba zadać sobie pytanie – czy odtworzenie zębów jest kosztowne?

Rzecz jasna to uzależnione jest od tego na którzy wariant się zdecydujemy. Jeżeli ma to być proteza wyjmowana, tj ona w większości finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak wiadomo nowa proteza przysługuje ubezpieczonym raz na parę lat. By ją zdobyć, obowiązkowo należy udać się do laboratorium protetycznego . Tam, pracownicy udzielą Państwu koniecznych informacji oraz wskazówek, odnoszących się do postępowania o otrzymanie nowej protezy.